Київський торт

  • яйця – 12-13 шт.
  • цукор – 800 г
  • пшеничне борошно другого сорту – 100 г
  • кешью – 450 г
  • ванільний цукор – 30 г
  • вершкове масло (82,5%) – 400 г
  • молоко (2,6%) – 350 мл
  • какао – 20 г
  • коньяк – 20 мл
Горіхи потрібно просушити – обсмажити в духовці при температура 150 С 5-7 хвилин до золотистого кольору.
Поки обсмажуються горіхи, відокремте білки від жовтків. Для коржів використовуються тільки білки. Саме вони створять повітряну та легку структуру торта. З’єднайте всі білки та всі жовтки у дві різні миски. Білки потрібні для коржів, а з жовтків готується крем “Шарлот”. Але поки поставте жовтки в холодильник, накривши харчовою плівкою. Аби зробити коржі невагомими та хрусткими, потрібно пропустити білки через сито двічі. Аби білок не застрявав, не виливайте в сито все відразу – краще в 3-4 порції. Щоб було швидше, просто наливайте в сито білки з миски. Коли на дні сита майже не залишиться білка, доливайте наступну порцію і столовою ложкою розтирайте зверху. Дістаньте горіхи з духовки і дайте їм охолонути. Підсмажені горіхи потрібно подрібнити качалкою у велику крихту. Пересипьте подрібнені горіхи в миску і додайте 500 г цукру. Додайте 3,5 ст.л. борошна до горіхів з цукром і ретельно перемішайте столовою ложкою. Починаємо збивати білки міксером на маленькій швидкості 1-2, коли утворюється піна – збільшуйте швидкість до 4. Під час процесу збивання додайте 20 г ванільного цукру. Потрібно збити білки до густої і міцної піни. Змішайте білки з сухими інгредієнтами. Але щоб білки не опали, суміш насипайте акуратно та поступово – столовими ложками. Розмішувати найкраще силіконовою лопаткою знизу-вгору. Приготуйте дві однакові форми для запікання. Зручніше за все використовувати роз’ємні круглі форми. Дно застеліть пергаментом. Розлийте по половині маси в кожну форму. Маса густа і повинна щільно покривати все дно. Під час випікання корж виросте у двічі, тому товщина шару повинна бути 1-1,5 см. Корж тримають в духовці 1-1,5 години при низькій температурі – всього в 120С. Але щоб коржі змогли піднятися, їм потрібне гаряче повітря. Тому спочатку ставте коржі в добре розігріту – до 150С – духовку на 15-20 хвилин, а потім зменшіть температуру. Після того, як коржі годину пропекутся в духовці, потрібно вимкнути вогонь і відкрити дверцята духовки. Але діставати коржі одразу не можна – вони опадуть через різкий перепад температур. Залиште форми з коржами постояти всередині ще на півгодини
Приготуйте крем “Шарлот”:
Спочатку добре розмішайте 12 жовтків і 300 г цукру, а потім влийте 350 мл молока. Розмішуйте все віночком, щоб жовтки з’єдналися з молоком. Цю молочну суміш потрібно нагріти для загустіння – щоб жовтки заварилися. Перелийте її в сотейник та тримайте на маленькому вогні і постійно перемішуйте протягом 5-10 хвилин до однорідного прозоро-жовтого кольору. Знімайте з вогню і перелийте в окрему миску, щоб крем не разслоївся. Миску поставте на лід, аби крем швидше охолов. Охолодіть крем до кімнатної температури.
Збийте міксером вершкове масло в пишну піну. Продовжуйте збивати масло і домішуйте в нього остиглу кремову основу. Додайте 10 г ванільного цукру і 1 ст.л. коньяку в крем.
Потрібно розділити крем “Шарлот” на 2 частини. Основна маса – 2/3 (приблизно 500-600 мл) – піде на те, щоб обмазати торт зверху і з боків. А решта 200-300 мл – для прикраси.
У відкладений крем додайте 1 столову ложку какао-порошку і знову перемішайте. Цей крем піде на боки і верх торта. Дістаньте коржі з духовки. Щоб корж добре затвердів, став по-справжньому невагомим та хрустким, він повинен охолонути та ущільнитись при кімнатній температурі не менше … 6 годин. А якщо дозволяє час – усі 10-12 годин. Коржі піднялися в два рази – стали близько 2 см. Вони – світло-бежевого, приємного кольору, не щільні – пористі.
Збираємо торт:
Візьміть широку плоску тарілку, а краще тортницю. В її центр покладіть ложку крему. Покладіть всередину корж – гладкою стороною вниз. Зверху викладайте відкладений для прошарку крем “Шарлотт”. Товщина прошарку – така ж, як і коржів – 2 см. Зверху – укладіть другий корж – дном вгору. Злегка притисніть торт зверху.
Тепер візьміть шоколадну частину крему. І акуратно, широким довгим ножем або металевою лопаткою обмажте торт зверху та з боків.
Для того щоб прикрасити торт зверху різними малюнками потрібно зробити щільний масляний крем. Для масляного крему для прикраси візьміть 200 г вершкового масла і 100 г цукрової пудри. Збийте міксером масло до однорідної консистенції і поступово додайте цукрову пудру.
Для кремових троянд потрібно надіти на мішки широкі зубчасті насадки. У мішки кладемо буквально по 1-1,5 ст.л. крему. Як зубну пасту, пальцями проштовхніть його до низу. Крем наносять під двома кутами: 90 ° і 45 °. Тримайте мішок перпендикулярно поверхні торта. Якщо малюєте квіточки, зірочки або інші об’ємні малюнки – так вони вийдуть максимально високими і опуклими. Поставивши мішок перпендикулярно, видавіть крем та різким рухом підніміть мішок вгору, щоб не залишалося хвостиків. Розочка готова!
Ви можете написати щось, просто міняючи різні насадки кондитерського мішка.
Київський торт майже готовий. Але крему потрібно застигнути, щоб торт краще тримав форму. Для цього залиште його мінімум на 30 хвилин в холодильнику. Дістаньте «Київський торт» з холодильника і посипте тонким шаром горішків.

Коментарі

Популярні публікації